MIEJSCE

Warszawski Dom Technika NOT

Warszawski Dom Technika jest obiektem zabytkowym o charakterze neobarokowym i neorokokowym z elementami secesji, położony w centrum Warszawy w pobliżu warszawskiej Starówki w odległości 160 m od stacji metra „Nowy Świat – Uniwersytet”.

Z inicjatywy Piotra Drzewieckiego (prezydenta Warszawy) powstał w 1905 r. gmach Stowarzyszenia Techników przy ul. Włodzimierskiej – dziś ul. T. Czackiego 3/5. W wyniku działań wojennych gmach Domu Technika uległ zniszczeniu; trzecia i czwarta kondygnacja spaliła się we wrześniu 1939 r., zaś pozostała część gmachu została podpalona po upadku Powstania Warszawskiego. W wyniku działań Naczelnej

Organizacji Technicznej już w grudniu 1947 r. część frontowa Domu Technika została oddana do użytku, a odbudowę całości budynku zakończono w 1949 r., zatroszczono się o przywrócenie w miarę pierwotnego secesyjnego wyglądu elewacji frontowej budynku, stanowiącej wizytówkę Warszawskiego Domu Technika wkomponowanego w krajobraz Warszawy i wpisanego do rejestru zabytków.


LOKALIZACJA

ul. Czackiego 3/5
00-043 WARSZAWA


Warszawski Dom Technika NOT Sp. z o.o. działa na rynku wynajmu sal konferencyjnych od 25 lat, zabytkowe wnętrza sal różnią się od współczesnych sal oferowanych w wielu miejscach Warszawy, ponadto zabytkowy budynek Warszawskiego Domu Technika i jego wnętrza (piękne schody) nadają niepowtarzalny charakter imprez. Posiadamy 7 sal mogących pomieścić od 20 do 400 osób w ustawieniu teatralnym lub od 15 do 250 osób w ustawieniu konferencyjnym.

Przestronne sale wyposażone w sprzęt audiowizualny, klimatyzowane z dostępem do bezprzewodowej sieci internetowej. Stylowe sale różnią się od siebie nie tylko rozmiarami, ale również klimatem. Pozwala to na zorganizowanie eventu o dowolnym charakterze, w unikatowych wnętrzach zabytkowego Domu Technika NOT. Nasz doświadczony i zawsze gotowy do pomocy zespół zatroszczy się o każdy szczegół spotkania.